Działania

Komunikat dotyczący wydawania szczepionek w PSSE Gorlice

Szanowni Państwo.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach informuje, że w dniu 11.05.2017 r. (czwartek) - z powodu wyjazdu pracownika na nardaę Pionu Nadzoru Epidemiologii do WSSE w Krakowie, magazyn szczepionek będzie nieczynny.

Jednocześnie informuje się, że w dniu 12.05.2017 r. zaplanowana jest dostawa szczepionek do tut. Stacji. W związku z powyższym, szczepionki będą wydawane w dniach:

 • 15.05.2017 r. w godz. 8.00 do 14.00 oraz
 • 18.05.2017 r. w godz. 8.00 do 14.00

W inne dni robocze, szczepionki będą wydawane po wcześniejszym uzgodnienieu telefonicznym.

 

Podpisano:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach

mgr Jadwiga Wójtowicz

--------------------------------

Maria Jawień

Pielęgniarka d/s szczepień

Sekcja Nadzoru Epidemiologii

PSSE w Gorlicach

KOMUNIKAT o stanie jakości wody w wodociągu w Gorlicach

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie wymagań dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi

(Dz. U. z 2015 r. poz.1989)

po zapoznaniu się z jakością wody do spożycia pobranej w dniu 08.02.2017 r. z sieci wodociągu zbiorowego zaopatrzenia na terenie Gorlic i Ropicy Polskiej – punkty poboru: Stacja Uzdatniania Wody Ropica Polska, Hydrofornia Strefowa przy ul. Lenartowiczów, Hydrofornia Strefowa przy ul. Wyszyńskiego, Wymiennikownia ciepła przy ul. Hallera, Hydrofornia Strefowa przy ul. Stróżowskiej, Laboratorium Oczyszczalni Ścieków przy ul. Bieckiej, F.H.U. CARBON przy ul. Lipowej 5

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach stwierdza przydatność wody do spożycia dostarczanej przez MPGK Spółka z o.o.

Zarządzenie decyzji HK-431-6/17 z dnia 07.02.2017 r. zostało wykonane – udokumentowano jakość wody niekwestionowanymi wynikami badań laboratoryjnych.

Badanie wody zostało wykonane przez Sądeckie Wodociągi Sp. z o.o. Laboratorium Badania Wody i Ścieków, 33-300 Nowy Sącz, ul. W. Pola 22 - numer akredytacji nadanej przez PCA AB980

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Gorlicach

mgr Maria Bryg

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Bardzo nam zależy, aby informacja na jej temat trafiła do możliwie najszerszej grupy odbiorców. Szczególnie teraz, w wakacje.

 

Treść informacji znajdziecie tutaj:

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

 

KOMUNIKAT o stanie jakości wody w wodociągu w Gorlicach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach, informuje odbiorców wody, z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Gorlicach, że w próbkach wody pobranych w dniu 06.02.2017 r. wykryto bakterie Clostridium perfringens.

Badania zostały przeprowadzone przez akredytowane laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - -Epidemiologicznej w Krakowie Oddział laboratoryjny w Tarnowie.

W związku z tym, woda pochodząca z tego wodociągu jest nieprzydatna do spożycia przez ludzi, nie spełnia wymagań określonych w załączniku 3A Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13.11.2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2015 r. poz. 1989)

Próbki wody w dniu 06.02.2017 r. pobrano z następujących punktów:

 

 • SUW

 • wymiennikownia ciepła ul. Hallera

 • laboratorium oczyszczalni ścieków ul. Biecka

 • hydrofornia strefowa ul. Lenartowiczów

 • hydrofornia strefowa ul. Wyszyńskiego

 • hydrofornia strefowa ul. Stróżowska

 • FHU Carbon ul. Lipowa 5

 

W związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia, nakazując jednocześnie producentowi wody podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do poprawy jej jakości w sieci wodociągu, oraz potwierdzić podjęte działania naprawcze wynikami badania jakości wody.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach informuje, że mieszkańcy Gorlic mogą korzystać ze studni publicznych, będących rezerwowym źródłem wody, usytuowanych w punktach:

 

 • ul. Kolejowa

 • ul. Słowackiego koło Stróżowianki

 • źródełko ul. Korczak

 • źródełko 11 Listopada

 • ul. Słoneczna bloki 4-6

 • ul. Konopnickiej koło Stróżowianki

 

W wymienionych punktach, woda była przebadana przez laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej w miesiącu czerwcu ubiegłego roku.

===EDYCJA===

Wodę z sieci wodociągu, można używać do celów sanitarno-bytowych (sanitariaty, pranie).

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 18) 353-73-43
fax (+48 18) 353-65-51
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2019  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach